EEEFK1H470XP PANASONIC Electrolytic capacitor
Symbol Micros:
KES EEEFK1H470XP
Case : smdD8el-FK
47uF 50V 20% (6.3 X 7.7mm) SMD 195mA 2000h 105C Automotive T/R
Parameters
| Capacitance: | 47uF |
| Size: | 6,3x7,7mm |
| Operating voltage: | 50V |
| Service life [h]: | 2000h |
| Manufacturer: | PANASONIC |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 105°C |
| Kind of capacitor: | Electrolytic LOW E.S.R |
Manufacturer:: Panasonic
Manufacturer part number: EEEFK1H470XP
Case style: smdD8el-FK
External warehouse:
37800 pcs.
| Quantity of pcs. | 1800+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1178 |
Manufacturer:: Panasonic
Manufacturer part number: EEEFK1H470XP
Case style: smdD8el-FK
External warehouse:
18000 pcs.
| Quantity of pcs. | 900+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1233 |
Manufacturer:: Panasonic
Manufacturer part number: EEEFK1H470XP
Case style: smdD8el-FK
External warehouse:
8600 pcs.
| Quantity of pcs. | 100+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0962 |
Manufacturer:: Panasonic
Manufacturer part number: EEEFK1H470XP
Case style: smdD8el-FK
External warehouse:
13100 pcs.
| Quantity of pcs. | 100+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0968 |
| Capacitance: | 47uF |
| Size: | 6,3x7,7mm |
| Operating voltage: | 50V |
| Service life [h]: | 2000h |
| Manufacturer: | PANASONIC |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 105°C |
| Kind of capacitor: | Electrolytic LOW E.S.R |
| Capacitors features: | Podwyższona tempratura |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols