EEEFN1A221UP PANASONIC Electrolytic capacitor
Symbol Micros:
KES EEEFN1A221UP
Case : smdDel-FN
220uF 10V 20% (6.3 X 6.1mm) SMD 0.36 Ohm 240mA 2000h 105C Automotive AEC-Q200 T/R
Parameters
| Capacitance: | 220uF |
| Size: | 6,3x6,1mm |
| Operating voltage: | 10V |
| Service life [h]: | 2000h |
| Manufacturer: | PANASONIC |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 105°C |
| Kind of capacitor: | Electrolytic |
| Capacitance: | 220uF |
| Size: | 6,3x6,1mm |
| Operating voltage: | 10V |
| Service life [h]: | 2000h |
| Manufacturer: | PANASONIC |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 105°C |
| Kind of capacitor: | Electrolytic |
| Capacitors features: | Podwyższona tempratura |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols