EEEFN1H271UP PANASONIC Electrolytic capacitor
Symbol Micros:
KES EEEFN1H271UP
Case : smdGel-FN
270uF 50V 20% (10 X 10.5mm) SMD 0.18 Ohm 670mA 2000h 105C Automotive AEC-Q200 T/R
Parameters
| Capacitance: | 270uF |
| Size: | 10x10,5mm |
| Operating voltage: | 50V |
| Service life [h]: | 2000h |
| Manufacturer: | PANASONIC |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 105°C |
| Kind of capacitor: | Electrolytic |
| Capacitance: | 270uF |
| Size: | 10x10,5mm |
| Operating voltage: | 50V |
| Service life [h]: | 2000h |
| Manufacturer: | PANASONIC |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 105°C |
| Kind of capacitor: | Electrolytic |
| Capacitors features: | Podwyższona tempratura |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols