EEEFN1K820UP PANASONIC Electrolytic capacitor
Symbol Micros: KES EEEFN1K820UP
Contractor Symbol:
Case : smdGel-FN
82uF 80V 20% (10 X 10.5mm) SMD 0.7 Ohm 200mA 2000h 105C Automotive AEC-Q200 T/R
Parameters
Capacitance: 82uF
Size: 10x10,5mm
Operating voltage: 80V
Service life [h]: 2000h
Manufacturer: PANASONIC
Operating temperature (range): -55°C ~ 105°C
Kind of capacitor: Electrolytic
Manufacturer:: Panasonic Manufacturer part number: EEEFN1K820UP Case style: smdGel-FN
External warehouse:
1600 pcs.
Quantity of pcs. 100+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
Packaging:
100
Delivery within 4-7 business days.
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
Capacitance: 82uF
Size: 10x10,5mm
Operating voltage: 80V
Service life [h]: 2000h
Manufacturer: PANASONIC