EEEFN2A330L PANASONIC Electrolytic capacitor
Symbol Micros:
KES EEEFN2A330L
Case : smdGel-FN
33uF 100V 20% (10 X 10.2mm) SMD 0.07 Ohm 200mA 2000h 105C Automotive T/R
Parameters
| Capacitance: | 33uF |
| Size: | 10x10,2mm |
| Operating voltage: | 100V |
| Service life [h]: | 2000h |
| Manufacturer: | PANASONIC |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 105°C |
| Kind of capacitor: | Electrolytic |
| Capacitance: | 33uF |
| Size: | 10x10,2mm |
| Operating voltage: | 100V |
| Service life [h]: | 2000h |
| Manufacturer: | PANASONIC |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 105°C |
| Kind of capacitor: | Electrolytic |
| Capacitors features: | Podwyższona tempratura |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols