EEEFP1E101AP PANASONIC Electrolytic capacitor
Symbol Micros:
KES EEEFP1E101AP
Case : smdEel
100uF 25V SMD 8x10,2mm, oper. temp -55÷105°C load life min. 2000h at 105°C temp., which is equivalent to 8000h at 85°C, LOW E.S.R.
Parameters
| Capacitance: | 100uF |
| Size: | 8x10,2mm |
| Operating voltage: | 25V |
| Service life [h]: | 2000h |
| Manufacturer: | PANASONIC |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 105°C |
| Kind of capacitor: | Electrolytic LOW E.S.R |
Manufacturer:: Panasonic
Manufacturer part number: EEEFP1E101AP
Case style: smdEel
External warehouse:
10000 pcs.
| Quantity of pcs. | 1000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1619 |
Manufacturer:: Panasonic
Manufacturer part number: EEEFP1E101AP
Case style: smdEel
External warehouse:
1800 pcs.
| Quantity of pcs. | 100+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2402 |
| Capacitance: | 100uF |
| Size: | 8x10,2mm |
| Operating voltage: | 25V |
| Service life [h]: | 2000h |
| Manufacturer: | PANASONIC |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 105°C |
| Kind of capacitor: | Electrolytic LOW E.S.R |
| Capacitors features: | Podwyższona tempratura |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols