EEEHA1A470WR PANASONIC Electrolytic capacitor
Symbol Micros:
KES EEEHA1A470WR
Case : smdCel-HA
47uF 10V 20% (5 X 5.4mm) SMD 43mA 1000h 105C Automotive T/R
Parameters
| Capacitance: | 47uF |
| Size: | 5x5,4mm |
| Operating voltage: | 10V |
| Service life [h]: | 1000h |
| Manufacturer: | PANASONIC |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 105°C |
| Kind of capacitor: | Electrolytic |
| Capacitance: | 47uF |
| Size: | 5x5,4mm |
| Operating voltage: | 10V |
| Service life [h]: | 1000h |
| Manufacturer: | PANASONIC |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 105°C |
| Kind of capacitor: | Electrolytic |
| Capacitors features: | Podwyższona tempratura |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols