EEEHC1V220P PANASONIC Electrolytic capacitor
Symbol Micros:
KES EEEHC1V220P
Case : smdDel-HC
22uF 35V 20% (6.3 X 5.8mm) SMD 55mA 3000h 105C Automotive AEC-Q200 T/R
Parameters
| Capacitance: | 22uF |
| Size: | 6,3x5,8mm |
| Operating voltage: | 35V |
| Service life [h]: | 3000h |
| Manufacturer: | PANASONIC |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 105°C |
| Kind of capacitor: | Electrolytic |
| Capacitance: | 22uF |
| Size: | 6,3x5,8mm |
| Operating voltage: | 35V |
| Service life [h]: | 3000h |
| Manufacturer: | PANASONIC |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 105°C |
| Kind of capacitor: | Electrolytic |
| Capacitors features: | Podwyższona tempratura |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols