EEEHD1E330AP PANASONIC Electrolytic capacitor
Symbol Micros:
KES EEEHD1E330AP
Case : smdDel-HC
33uF 25V 20%( 6.3 X 5.8mm) SMD 55mA 5000h 105C Automotive AEC-Q200 T/R
Parameters
| Capacitance: | 33uF |
| Size: | 6,3x5,8mm |
| Operating voltage: | 25V |
| Service life [h]: | 5000h |
| Manufacturer: | PANASONIC |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 105°C |
| Kind of capacitor: | Electrolytic |
Manufacturer:: Panasonic
Manufacturer part number: EEEHD1E330AP
Case style: smdDel-HC
External warehouse:
4000 pcs.
| Quantity of pcs. | 1000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1313 |
| Capacitance: | 33uF |
| Size: | 6,3x5,8mm |
| Operating voltage: | 25V |
| Service life [h]: | 5000h |
| Manufacturer: | PANASONIC |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 105°C |
| Kind of capacitor: | Electrolytic |
| Capacitors features: | Podwyższona tempratura |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols