EEVFK2A680Q PANASONIC Electrolytic capacitor
Symbol Micros: KES EEVFK2A680Q
Contractor Symbol:
Case : smdH13el-FK
68uF 100V 20% (12.5 X 13.5mm) SMD 500mA 5000h 105C Automotive T/R
Parameters
Capacitance: 68uF
Size: 12x13,5mm
Operating voltage: 100V
Service life [h]: 5000h
Manufacturer: PANASONIC
Operating temperature (range): -55°C ~ 105°C
Kind of capacitor: Electrolytic LOW E.S.R
Manufacturer:: Panasonic Manufacturer part number: EEVFK2A680Q Case style: smdH13el-FK
External warehouse:
1000 pcs.
Quantity of pcs. 200+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
Packaging:
200
Delivery within 4-7 business days.
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
External warehouse:
19200 pcs.
Quantity of pcs. 400+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
Packaging:
200
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
Capacitance: 68uF
Size: 12x13,5mm
Operating voltage: 100V
Service life [h]: 5000h
Manufacturer: PANASONIC