EEHZA1V680XV PANASONIC SMD hybrid capacitor
Symbol Micros: KHS EEHZA1V680XV
Contractor Symbol:
Case : smdD8h-ZA-v
68uF 35VDC 20% (6.3 X 8mm) SMD 0.035 Ohm 2000mA 10000h 105C Automotive T
Parameters
Capacitance: 68uF
Size: 6,3x8mm
Operating voltage: 35V
Service life [h]: 10000h
Manufacturer: PANASONIC
Mounting: SMD
Manufacturer:: Panasonic Manufacturer part number: EEHZA1V680XV Case style: smdD8h-ZA-v
External warehouse:
12600 pcs.
Quantity of pcs. 900+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
Packaging:
900
must exceed 40 Euro.
Capacitance: 68uF
Size: 6,3x8mm
Operating voltage: 35V