EEHZC1E221P PANASONIC SMD hybrid capacitor
Symbol Micros: KHS EEHZC1E221P
Contractor Symbol:
Case : smdFh-ZC
220uF 25VDC 20% (8 X 10.2mm) SMD 0.027 Ohm 1600mA 4000h 125C Automotive
Parameters
Capacitance: 220uF
Size: 8x10,2mm
Operating voltage: 25V
Service life [h]: 4000h
Manufacturer: PANASONIC
Mounting: SMD
Manufacturer:: Panasonic Manufacturer part number: EEHZC1E221P Case style: smdFh-ZC
External warehouse:
170 pcs.
must exceed 40 Euro.
External warehouse:
3500 pcs.
Quantity of pcs. 500+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
Packaging:
500
must exceed 40 Euro.
Capacitance: 220uF
Size: 8x10,2mm
Operating voltage: 25V