EEHZC1V680XP PANASONIC SMD hybrid capacitor
Symbol Micros: KHS EEHZC1V680XP
Contractor Symbol:
Case : smdD8h-ZC
68uF 35VDC 20% (6.3 X 7.7mm) SMD 0.035 Ohm 1400mA 4000h 125C Automotive
Parameters
Capacitance: 68uF
Size: 6,3x7,7mm
Operating voltage: 35V
Service life [h]: 4000h
Manufacturer: PANASONIC
Mounting: SMD
Manufacturer:: Panasonic Manufacturer part number: EEHZC1V680XP Case style: smdD8h-ZC
External warehouse:
3350 pcs.
must exceed 40 Euro.
Capacitance: 68uF
Size: 6,3x7,7mm
Operating voltage: 35V