Capacitor; 100nF
Symbol Micros:
KM100/100j5
Case : Mks 5.0
Capacitor; 100nF; 100V; MKS; 5mm; 5%; operating temperature: -55°C~85°C
Parameters
| Capacitance: | 100nF |
| Operating voltage: | 100V |
| Terminal pitch: | r=5mm |
| Manufacturer: | WIMA |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 85°C |
| Tolerance [%]: | 5% |
| Capacitor type: | Polyester |
| Capacitance: | 100nF |
| Operating voltage: | 100V |
| Terminal pitch: | r=5mm |
| Manufacturer: | WIMA |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 85°C |
| Tolerance [%]: | 5% |
| Capacitor type: | Polyester |
| Mounting: | THT |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols