KMKPU01.5/310k22.5 STCAPACITORS
Symbol Micros: KMKPU01.5/310k22.5
Contractor Symbol:
Case : K260x210x120r22L25
MKP X2, 1.5uF, 310V, c10%, p. 22.5mm, polypropylene metallized film capacitor, case size: 12x21x26mm, oper. temp.: -40~+110°C
Parameters
Dimensions: 12x21.5x26.5mm
Capacitance: 1,5uF
Voltage [AC]: 310V
Manufacturer: STCAPACITORS
Terminal pitch [m]: 22,5mm
Type: X2
Manufacturer:: STCAPACITORS Manufacturer part number:   Case style: K260x210x120r22L25 Datasheet
In stock:
810 pcs.
Quantity of pcs. 2+ 10+ 50+ 200+ 1000+
Add to comparison tool
Packaging:
200/1000/2000
Dimensions: 12x21.5x26.5mm
Capacitance: 1,5uF
Voltage [AC]: 310V
Manufacturer: STCAPACITORS
Terminal pitch [m]: 22,5mm