KMKPU02.2/310k27.5 STCAPACITORS
Symbol Micros: KMKPU02.2/310k27.5
Contractor Symbol:
Case : K320x260x180r27L25
MKP X2, 2.2uF, 310V, c10%, p. 27.5mm, polypropylene metallized film capacitor, case size: 18x26x32mm, oper. temp.: -40~+110°C
Parameters
Dimensions: 18x26x32mm
Capacitance: 2,2uF
Voltage [AC]: 310V
Manufacturer: STCAPACITORS
Terminal pitch [m]: 27,5mm
Type: X2
Manufacturer:: STCAPACITORS Manufacturer part number:   Case style: K320x260x180r27L25 Datasheet
In stock:
747 pcs.
Quantity of pcs. 1+ 5+ 20+ 100+ 400+
Add to comparison tool
Packaging:
100/400
Dimensions: 18x26x32mm
Capacitance: 2,2uF
Voltage [AC]: 310V
Manufacturer: STCAPACITORS
Terminal pitch [m]: 27,5mm