Metallized poliester film capacitor; MKT; 1uF
Symbol Micros:
KMKTU 1.0/100j5
Case : K072x110x060r05L17
Metallized poliester film capacitor; MKT; 1uF; 100V; 5%; r=5mm; operating temperature: -40°C ~85°C
Parameters
| Capacitance: | 1uF |
| Operating voltage: | 100V |
| Terminal pitch [m]: | 5,0mm |
| Manufacturer: | N/A |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Tolerance [%]: | 5% |
| Capacitor type: | Metallized poliester film capacitor (box type) |
Manufacturer:: STCAPACITORS
Manufacturer part number:
Case style: K072x110x060r05L17
In stock:
765 pcs.
| Quantity of pcs. | 3+ | 20+ | 100+ | 500+ | 2000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3072 | 0,1637 | 0,1276 | 0,1153 | 0,1115 |
Manufacturer:: STCAPACITORS
Manufacturer part number:
Case style: K072x110x060r05L17
In stock:
4000 pcs.
| Quantity of pcs. | 3+ | 20+ | 100+ | 300+ | 1000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3072 | 0,1628 | 0,1262 | 0,1165 | 0,1115 |
| Capacitance: | 1uF |
| Operating voltage: | 100V |
| Terminal pitch [m]: | 5,0mm |
| Manufacturer: | N/A |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Tolerance [%]: | 5% |
| Capacitor type: | Metallized poliester film capacitor (box type) |
| Mounting: | THT |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols