MKS4C052206D00KSSD Wima Capacitor
Symbol Micros:
KMKTU22/ 63k27 WIMA
Case : Mktb27.5
Metallized poliester film capacitor; MKT; 22uF; 63V; 10%; r=27.5mm; bulk; operating temperature: -55°C ~125°C
Parameters
| Capacitance: | 22uF |
| Operating voltage: | 63V |
| Terminal pitch [m]: | 27,5mm |
| Manufacturer: | WIMA |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
| Type of packaging: | Bulk |
| Tolerance [%]: | 10% |
Manufacturer:: WIMA Kondensatoren AG
Manufacturer part number: MKS4C052206D00KSSD
Case style: Mktb27.5
External warehouse:
431 pcs.
| Quantity of pcs. | 378+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 3,1852 |
| Capacitance: | 22uF |
| Operating voltage: | 63V |
| Terminal pitch [m]: | 27,5mm |
| Manufacturer: | WIMA |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
| Type of packaging: | Bulk |
| Tolerance [%]: | 10% |
| Capacitor type: | Metallized poliester film capacitor (box type) |
| Mounting: | THT |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols