TPSE477M010R0100 AVX Capacitor
Symbol Micros:
KTLSE470.00/10m
Case :
Tantalum capacitor; 470uF; 10V; 20%; SMD; case: E; low ESR; operating temperature: -55°C ~125°C
Parameters
| Capacitance: | 470uF |
| Operating voltage: | 10V |
| Case: | E |
| Case: | 2917 cal |
| Case: | 7343 mm |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
| Tolerance [%]: | 20% |
Manufacturer:: Kyocera AVX
Manufacturer part number: TPSE477M010R0050
Case style: smdE
External warehouse:
400 pcs.
| Quantity of pcs. | 400+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 1,7112 |
Manufacturer:: Kyocera AVX
Manufacturer part number: TPSE477M010R0050
Case style: smdE
External warehouse:
2000 pcs.
| Quantity of pcs. | 400+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 1,4679 |
| Capacitance: | 470uF |
| Operating voltage: | 10V |
| Case: | E |
| Case: | 2917 cal |
| Case: | 7343 mm |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
| Tolerance [%]: | 20% |
| Capacitor type: | Low ESR |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols