T491A104K035AT Kemet/TAJA104K035RNJ AVX Capacitor
Symbol Micros:
KTSA 0.10/35k
Case : smdA
Tantalum capacitor; 0.10uF; 35V; ±10%; SMD; case: A; operating temperature: -55°C ~125°C
Parameters
| Capacitance: | 100nF |
| Operating voltage: | 35V |
| Case: | A |
| Case: | 1206 cal |
| Case: | 3216 mm |
| Tolerance [%]: | 10% |
| Capacitor type: | Tantalum |
Manufacturer:: Vishay
Manufacturer part number: 293D104X9035A2TE3 RoHS
Case style: smdA
In stock:
1918 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 500+ | 2000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2489 | 0,1378 | 0,0911 | 0,0761 | 0,0714 |
| Capacitance: | 100nF |
| Operating voltage: | 35V |
| Case: | A |
| Case: | 1206 cal |
| Case: | 3216 mm |
| Tolerance [%]: | 10% |
| Capacitor type: | Tantalum |
| Mounting: | SMD |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols