293D105X9016A2TE3 Vishay/ TAJA105K016RNJ AVX/ Capacitor
Symbol Micros:
KTSA 1.00/16k
Case : smdA
Tantalum capacitor; 1.0uF; 16V; ±10%; SMD; case: A; operating temperature: -55°C ~125°C
Parameters
| Capacitance: | 1uF |
| Operating voltage: | 16V |
| Case: | A |
| Case: | 1206 cal |
| Case: | 3216 mm |
| Tolerance [%]: | 10% |
| Capacitor type: | Tantalum |
Manufacturer:: AVX
Manufacturer part number: TAJA105K016RNJ RoHS
Case style: smdA
Datasheet
In stock:
670 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 500+ | 2000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2379 | 0,1314 | 0,0869 | 0,0725 | 0,0681 |
Manufacturer:: Kyocera AVX
Manufacturer part number: TAJA105K016RNJ
Case style: smdA
External warehouse:
120000 pcs.
| Quantity of pcs. | 2000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0798 |
Manufacturer:: KEMET
Manufacturer part number: T491A105K016AT
Case style: smdA
External warehouse:
108000 pcs.
| Quantity of pcs. | 4000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0681 |
Manufacturer:: Vishay
Manufacturer part number: 293D105X9016A2TE3
Case style: smdA
External warehouse:
24800 pcs.
| Quantity of pcs. | 100+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0719 |
Item in delivery
Estimated date:
2026-06-10
Quantity of pcs.: 10000
| Capacitance: | 1uF |
| Operating voltage: | 16V |
| Case: | A |
| Case: | 1206 cal |
| Case: | 3216 mm |
| Tolerance [%]: | 10% |
| Capacitor type: | Tantalum |
| Mounting: | SMD |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols