TAJA106K010RNJ AVX/ 293D106X9010A2TE3 VISHAY Capacitor
Symbol Micros:
KTSA 10.00/10k
Case : smdA
Tantalum capacitor; 10uF; 10V; ±10%; SMD; case: A; operating temperature: -55°C ~125°C
Parameters
| Capacitance: | 10uF |
| Operating voltage: | 10V |
| Case: | A |
| Case: | 1206 cal |
| Case: | 3216 mm |
| Tolerance [%]: | 10% |
| Capacitor type: | Tantalum |
Manufacturer:: AVX
Manufacturer part number: TAJA106K010RNJ RoHS
Case style: smdA
Datasheet
In stock:
67584 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 500+ | 2000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2426 | 0,1343 | 0,0888 | 0,0740 | 0,0695 |
Manufacturer:: KEMET
Manufacturer part number: T491A106K010AT
Case style: smdA
External warehouse:
18000 pcs.
| Quantity of pcs. | 2000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0696 |
Manufacturer:: Kyocera AVX
Manufacturer part number: TAJA106K010RNJ
Case style: smdA
External warehouse:
12000 pcs.
| Quantity of pcs. | 2000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0781 |
Manufacturer:: Vishay
Manufacturer part number: 293D106X9010A2TE3
Case style: smdA
External warehouse:
26400 pcs.
| Quantity of pcs. | 100+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0739 |
| Capacitance: | 10uF |
| Operating voltage: | 10V |
| Case: | A |
| Case: | 1206 cal |
| Case: | 3216 mm |
| Tolerance [%]: | 10% |
| Capacitor type: | Tantalum |
| Mounting: | SMD |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols