TAJA226K010RNJ AVX/ 293D226X9010A2TE3 VISHAY/ T491A226K010AT KEMET Capacitor
Symbol Micros:
KTSA 22.00/10k
Case : smdA
Tantalum capacitor; 22uF; 10V; ±10%; SMD; case: A; operating temperature: -55°C ~125°C
Parameters
| Capacitance: | 22uF |
| Operating voltage: | 10V |
| Case: | A |
| Case: | 1206 cal |
| Case: | 3216 mm |
| Tolerance [%]: | 10% |
| Capacitor type: | Tantalum |
Manufacturer:: AVX
Manufacturer part number: TAJA226K010RNJ RoHS
Case style: smdA
Datasheet
In stock:
1058 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 500+ | 2000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2928 | 0,1613 | 0,1067 | 0,0890 | 0,0836 |
Manufacturer:: Vishay
Manufacturer part number: 293D226X9010A2TE3 RoHS
Case style: smdA
Datasheet
In stock:
0 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 500+ | 2000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2455 | 0,1353 | 0,0897 | 0,0746 | 0,0701 |
Manufacturer:: Kyocera AVX
Manufacturer part number: TAJA226K010RNJ
Case style: smdA
External warehouse:
160000 pcs.
| Quantity of pcs. | 2000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1083 |
Manufacturer:: AVX
Manufacturer part number: TAJA226K010RNJ
Case style: smdA
External warehouse:
4000 pcs.
| Quantity of pcs. | 100+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0978 |
Manufacturer:: Kyocera AVX
Manufacturer part number: TAJA226K010RNJ
Case style: smdA
External warehouse:
194000 pcs.
| Quantity of pcs. | 2000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1024 |
Item in delivery
Estimated date:
2026-05-28
Quantity of pcs.: 2000
| Capacitance: | 22uF |
| Operating voltage: | 10V |
| Case: | A |
| Case: | 1206 cal |
| Case: | 3216 mm |
| Tolerance [%]: | 10% |
| Capacitor type: | Tantalum |
| Mounting: | SMD |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols