TAJA476K006RNJ AVX/ 293D476X96R3A2TE3 VISHAY Capacitor
Symbol Micros:
KTSA 47.00/06k
Case : smdA
Tantalum capacitor; 47uF; 6.3V; ±10%; SMD; case: A; operating temperature: -55°C ~125°C
Parameters
| Capacitance: | 47uF |
| Operating voltage: | 6,3V |
| Case: | A |
| Case: | 1206 cal |
| Case: | 3216 mm |
| Tolerance [%]: | 10% |
| Capacitor type: | Tantalum |
Manufacturer:: CEC
Manufacturer part number: CA45-A-6.3V-47uF-K RoHS
Case style: smdA
In stock:
1500 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 500+ | 2000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2252 | 0,1242 | 0,0822 | 0,0686 | 0,0643 |
| Capacitance: | 47uF |
| Operating voltage: | 6,3V |
| Case: | A |
| Case: | 1206 cal |
| Case: | 3216 mm |
| Tolerance [%]: | 10% |
| Capacitor type: | Tantalum |
| Mounting: | SMD |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
Detailed description
Manufacturer: AVX
Capacitor type: tantalum
Capacitance: 47µF
Operating voltage: 6.3V
Tolerance: ±10%
Operating temperature: -55°C ~ 125°C
Mounting: SMD
Case: C
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols