TAJC226K025RNJ AVX Capacitor
Symbol Micros:
KTSC 22.00/25k
Case : smdC
Tantalum capacitor; 22uF; 25V; ±10%; SMD; case: C; operating temperature: -55°C ~125°C
Parameters
| Capacitance: | 22uF |
| Operating voltage: | 25V |
| Case: | C |
| Case: | 2312 cal |
| Case: | 6032 mm |
| Tolerance [%]: | 10% |
| Capacitor type: | Tantalum |
Manufacturer:: AVX
Manufacturer part number: TAJC226K025RNJ RoHS
Case style: smdC
Datasheet
In stock:
1000 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 10+ | 50+ | 200+ | 500+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,6634 | 0,4179 | 0,3282 | 0,2975 | 0,2880 |
Manufacturer:: Vishay
Manufacturer part number: 293D226X9025C2TE3 RoHS
Case style: smdC
In stock:
185 pcs.
| Quantity of pcs. | 3+ | 20+ | 100+ | 500+ | 2000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,4226 | 0,2349 | 0,1853 | 0,1683 | 0,1629 |
Manufacturer:: KEMET
Manufacturer part number: T491C226K025AT
Case style: smdC
External warehouse:
15000 pcs.
| Quantity of pcs. | 500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3111 |
Manufacturer:: Kyocera AVX
Manufacturer part number: TAJC226K025RNJ
Case style: smdC
External warehouse:
28500 pcs.
| Quantity of pcs. | 500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3173 |
Manufacturer:: Vishay
Manufacturer part number: 293D226X9025C2TE3
Case style: smdC
External warehouse:
117000 pcs.
| Quantity of pcs. | 1000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2880 |
| Capacitance: | 22uF |
| Operating voltage: | 25V |
| Case: | C |
| Case: | 2312 cal |
| Case: | 6032 mm |
| Tolerance [%]: | 10% |
| Capacitor type: | Tantalum |
| Mounting: | SMD |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols