Tantalum capacitor; 3.3uF
Symbol Micros:
KTSC 3.30/35k
Case : smdC
Tantalum capacitor; 3.3uF; 35V; ±10%; SMD; case: C; operating temperature: -55°C ~125°C
Parameters
| Capacitance: | 3,3uF |
| Operating voltage: | 35V |
| Case: | C |
| Case: | 2312 cal |
| Case: | 6032 mm |
| Tolerance [%]: | 10% |
| Capacitor type: | Tantalum |
Manufacturer:: KEMET
Manufacturer part number: T491C335K035AT
Case style: smdC
External warehouse:
900 pcs.
| Quantity of pcs. | 100+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3031 |
Manufacturer:: Vishay
Manufacturer part number: 293D335X9035C2TE3
Case style: smdC
External warehouse:
4100 pcs.
| Quantity of pcs. | 100+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1821 |
Manufacturer:: Vishay
Manufacturer part number: 293D335X9035C2TE3
Case style: smdC
External warehouse:
9500 pcs.
| Quantity of pcs. | 1000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1814 |
| Capacitance: | 3,3uF |
| Operating voltage: | 35V |
| Case: | C |
| Case: | 2312 cal |
| Case: | 6032 mm |
| Tolerance [%]: | 10% |
| Capacitor type: | Tantalum |
| Mounting: | SMD |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols