Tantalum capacitor; 33uF
Symbol Micros:
KTSC 33.00/20k
Case : smdC
Tantalum capacitor; 33uF; 20V; ±10%; SMD; case: C; operating temperature: -55°C ~125°C
Parameters
| Capacitance: | 33uF |
| Operating voltage: | 20V |
| Case: | C |
| Case: | 2312 cal |
| Case: | 6032 mm |
| Tolerance [%]: | 10% |
| Capacitor type: | Tantalum |
Manufacturer:: Vishay
Manufacturer part number: 293D336X9020C2TE3 RoHS
Case style: smdC
In stock:
500 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 10+ | 50+ | 200+ | 500+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,4696 | 0,2818 | 0,2158 | 0,1942 | 0,1876 |
| Capacitance: | 33uF |
| Operating voltage: | 20V |
| Case: | C |
| Case: | 2312 cal |
| Case: | 6032 mm |
| Tolerance [%]: | 10% |
| Capacitor type: | Tantalum |
| Mounting: | SMD |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols