Tantalum capacitor; 6.8uF
Symbol Micros:
KTSD 6.80/35k
Case : smdD
Tantalum capacitor; 6.8uF; 35V; ±10%; SMD; case: D; operating temperature: -55°C ~125°C
Parameters
| Capacitance: | 6,8uF |
| Operating voltage: | 35V |
| Case: | D |
| Case: | 2917 cal |
| Case: | 7343 mm |
| Tolerance [%]: | 10% |
| Capacitor type: | Tantalum |
Manufacturer:: AVX
Manufacturer part number: TAJD685K035RNJ
Case style: smdD
External warehouse:
1000 pcs.
| Quantity of pcs. | 100+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3401 |
Manufacturer:: Vishay
Manufacturer part number: 293D685X9035D2TE3
Case style: smdD
External warehouse:
2700 pcs.
| Quantity of pcs. | 100+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2903 |
Manufacturer:: Vishay
Manufacturer part number: 293D685X9035D2TE3
Case style: smdD
External warehouse:
22500 pcs.
| Quantity of pcs. | 1000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2418 |
| Capacitance: | 6,8uF |
| Operating voltage: | 35V |
| Case: | D |
| Case: | 2917 cal |
| Case: | 7343 mm |
| Tolerance [%]: | 10% |
| Capacitor type: | Tantalum |
| Mounting: | SMD |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols