293D107X96R3D2TE3 VISHAY Capacitor
Symbol Micros:
KTSD100.00/06k
Case : smdD
Tantalum capacitor; 100uF; 6.3V; ±10%; SMD; case: D; operating temperature: -55°C ~125°C
Parameters
| Capacitance: | 100uF |
| Operating voltage: | 6,3V |
| Case: | D |
| Case: | 2917 cal |
| Case: | 7343 mm |
| Tolerance [%]: | 10% |
| Capacitor type: | Tantalum |
| Capacitance: | 100uF |
| Operating voltage: | 6,3V |
| Case: | D |
| Case: | 2917 cal |
| Case: | 7343 mm |
| Tolerance [%]: | 10% |
| Capacitor type: | Tantalum |
| Mounting: | SMD |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols