TAJD107K010RNJ AVX/ 293D107X9010D2TE3 VISHAY Capacitor
Symbol Micros:
KTSD100.00/10k
Case : smdD
Tantalum capacitor; 100uF; 10V; ±10%; SMD; case: D; operating temperature: -55°C ~125°C
Parameters
| Capacitance: | 100uF |
| Operating voltage: | 10V |
| Case: | D |
| Case: | 2917 cal |
| Case: | 7343 mm |
| Tolerance [%]: | 10% |
| Capacitor type: | Tantalum |
Manufacturer:: AVX
Manufacturer part number: TAJD107K010RNJ RoHS
Case style: smdD
Datasheet
In stock:
12317 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 10+ | 50+ | 200+ | 500+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,5902 | 0,3541 | 0,2715 | 0,2432 | 0,2359 |
Manufacturer:: KEMET
Manufacturer part number: T491D107K010AT
Case style: smdD
External warehouse:
95000 pcs.
| Quantity of pcs. | 500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2515 |
Manufacturer:: Vishay
Manufacturer part number: 293D107X9010D2TE3
Case style: smdD
External warehouse:
28000 pcs.
| Quantity of pcs. | 1000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2359 |
Manufacturer:: Vishay
Manufacturer part number: 293D107X9010D2TE3
Case style: smdD
External warehouse:
447500 pcs.
| Quantity of pcs. | 500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2359 |
Item in delivery
Estimated date:
2026-07-30
Quantity of pcs.: 15000
| Capacitance: | 100uF |
| Operating voltage: | 10V |
| Case: | D |
| Case: | 2917 cal |
| Case: | 7343 mm |
| Tolerance [%]: | 10% |
| Capacitor type: | Tantalum |
| Mounting: | SMD |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols