T491X476K035AT KEMET Capacitor
Symbol Micros:
KTSX 47.00/35k
Case : smdX
Tantalum capacitor; 47uF; 35V; ±10%; SMD; case: X; operating temperature: -55°C ~125°C
Parameters
| Capacitance: | 47uF |
| Operating voltage: | 35V |
| Case: | X |
| Case: | 2917 cal |
| Case: | 7343 mm |
| Tolerance [%]: | 10% |
| Capacitor type: | Tantalum |
Manufacturer:: KEMET
Manufacturer part number: T491X476K035AT RoHS
Case style: smdX
Datasheet
In stock:
500 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 5+ | 20+ | 100+ | 400+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 1,5361 | 1,0743 | 0,9141 | 0,8364 | 0,8081 |
Manufacturer:: YAGEO
Manufacturer part number: T491X476K035AT
Case style: smdX
External warehouse:
33000 pcs.
| Quantity of pcs. | 500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 1,0296 |
| Capacitance: | 47uF |
| Operating voltage: | 35V |
| Case: | X |
| Case: | 2917 cal |
| Case: | 7343 mm |
| Tolerance [%]: | 10% |
| Capacitor type: | Tantalum |
| Mounting: | SMD |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols