L78L05ACZ-TR
Symbol Micros:
ST+05l acz STM
Case : TO92
Positive Voltage Regulator, 5V, 100mA, 5%, 1.7V dropout, 0÷125°C Substitute: L78L05ACZ; L78L05ACZ-TR; L78L05ACZ-AP; L78L05ACZTR;
Parameters
| Manufacturer: | STM |
| Integrated circuit type: | Voltage regulator |
| Output current 1: | 100mA |
| Input voltage: | 7V |
| Output voltage [V]: | 5V |
| Operating temperature (range): | 0°C ~ 150°C |
| Case: | TO92 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: L78L05ACZTR RoHS
Case style: TO92formed t/r
Datasheet
In stock:
1490 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 500+ | 2000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2786 | 0,1537 | 0,1018 | 0,0848 | 0,0796 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: L78L05ACZ
Case style: TO92
External warehouse:
241464 pcs.
| Quantity of pcs. | 2500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0796 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: L78L05ACZ
Case style: TO92
External warehouse:
45484 pcs.
| Quantity of pcs. | 10000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0796 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: L78L05ACZ-AP
Case style: TO92
External warehouse:
48000 pcs.
| Quantity of pcs. | 8000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0796 |
| Manufacturer: | STM |
| Integrated circuit type: | Voltage regulator |
| Output current 1: | 100mA |
| Input voltage: | 7V |
| Output voltage [V]: | 5V |
| Operating temperature (range): | 0°C ~ 150°C |
| Case: | TO92 |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols