LD1117DT33TR
Symbol Micros:
ST1117dt3.3
Case : TO252 (DPAK)
Positive Voltage Regulator, LDO, 3.3V, 0.95A, 2%, 1.1V dropout, -0÷125°C Odpowiednik: LD1117DT33-TR; LD1117DT33TR; LD1117DT33;
Parameters
| Working temperature range: | 0~125 |
| Voltage drop: | 1,1V |
| Output voltage [V]: | 3,3V |
| Output current [A]: | 0,95A |
| Tolerance [%]: | 2% |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: LD1117DT33TR
Case style: TO252 (DPAK)
External warehouse:
82500 pcs.
| Quantity of pcs. | 2500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1368 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: LD1117DT33TR
Case style: TO252 (DPAK)
External warehouse:
5000 pcs.
| Quantity of pcs. | 5000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0846 |
| Working temperature range: | 0~125 |
| Voltage drop: | 1,1V |
| Output voltage [V]: | 3,3V |
| Output current [A]: | 0,95A |
| Tolerance [%]: | 2% |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols