LM317MDT UMW
Symbol Micros:
ST317mdt UMW
372299
ST317mdt UMW
Contractor Symbol:
Case : TO252 (DPAK)
Positive Voltage Regulator; 1,2V~37V; 1,5A; 4%; 40V; 0°C ~ 125°C; Equivalent: LM317MDT/NOPB; LM317MDTX/NOPB; LM317MDT-TR; LM317MDTG; LM317MDTRKG; LM317K-TN3-R;
Parameters
| Output voltage range [V]: | 1,2V~37V |
| Working temperature range: | 0°C ~ 125°C |
| Output current [A]: | 1,5A |
| Tolerance [%]: | 4,00% |
| Input voltage range: | 40V |
| Output voltage range [V]: | 1,2V~37V |
| Working temperature range: | 0°C ~ 125°C |
| Output current [A]: | 1,5A |
| Tolerance [%]: | 4,00% |
| Input voltage range: | 40V |
Equivalents
Manufacturer::
ST
Manufacturer part number:
LM317MDT-TR RoHS
Case style:
TO252 (DPACK) t/r
In stock
2710 pcs.
| Quantity of pcs. | 3+ | 20+ | 100+ | 300+ | 1000+ |
| Net price (EUR) | 0,3781 | 0,2089 | 0,1642 | 0,1519 | 0,1458 |
Packaging: 2500
Quantity (multiple 1)
Manufacturer::
ST
Manufacturer part number:
LM317MDT-TR RoHS
Case style:
TO252 (DPAK)
In stock
1387500 pcs.
| Quantity of pcs. | 5000+ |
| Net price (EUR) | 0,1458 |
Packaging: 2500
Quantity (multiple 1)
Manufacturer::
ST
Manufacturer part number:
LM317MDT-TR RoHS
Case style:
TO252 (DPAK)
In stock
1167500 pcs.
| Quantity of pcs. | 2500+ |
| Net price (EUR) | 0,1458 |
Packaging: 2500
Quantity (multiple 1)
Manufacturer::
ST
Manufacturer part number:
LM317MDT-TR RoHS
Case style:
TO252 (DPAK)
In stock
21700 pcs.
| Quantity of pcs. | 50+ |
| Net price (EUR) | 0,1458 |
Packaging: 50
Quantity (multiple 1)
Manufacturer::
ON-Semiconductor
Manufacturer part number:
LM317MDTRKG
Case style:
TO252 (DPAK)
In stock
777500 pcs.
| Quantity of pcs. | 5000+ |
| Net price (EUR) | 0,1583 |
Packaging: 2500
Quantity (multiple 1)
Manufacturer::
ON-Semiconductor
Manufacturer part number:
LM317MDTRKG
Case style:
TO252 (DPAK)
In stock
150 pcs.
| Quantity of pcs. | 3+ | 15+ | 75+ | 150+ | 600+ |
| Net price (EUR) | 0,4111 | 0,2410 | 0,1817 | 0,1701 | 0,1583 |
Packaging: 75/150
Quantity (multiple 1)
Manufacturer::
ON-Semiconductor
Manufacturer part number:
LM317MDTRKG
Case style:
TO252 (DPAK)
In stock
138409 pcs.
| Quantity of pcs. | 1050+ |
| Net price (EUR) | 0,1583 |
Packaging: 75
Quantity (multiple 1)
Manufacturer::
ON-Semiconductor
Manufacturer part number:
LM317MDTRKG
Case style:
TO252 (DPAK)
In stock
320000 pcs.
| Quantity of pcs. | 2500+ |
| Net price (EUR) | 0,1583 |
Packaging: 2500
Quantity (multiple 1)
Edit Symbol
Delete associated with Contractor Symbol
Symbol Micros
Are you sure you want to delete your symbols? Your Symbol Symbol Micros
Contractor Symbol
Add another Contractor Symbol
Add Symbol
Symbol Micros
Contractor Symbol
Add another Contractor Symbol
Cancel
All Contractor Symbols
The provided name is already taken
The symbol contains forbidden characters or is too short. The symbol can consist of upper and lower case letters, spaces, special characters: "-", "/", "." and must have at least 3 characters.