LM336Z-2.5/NOPB Texas Instruments
Symbol Micros:
STO336z2.5 TI
Case : TO92
Shunt Voltage Reference, 2.5V, +/-4%, 20ppm/Khr, 0÷70°C
Parameters
| Input voltage range: | 0 |
| Output voltage range [V]: | 2,5V |
| Tolerance [%]: | 4,00% |
| Operating temperature (range): | 0°C ~ 70°C |
| Case: | TO92 |
| Temperature coefficient: | 20ppm/°C |
Manufacturer:: NSC
Manufacturer part number: LM336Z-2.5/NOPB RoHS
Case style: TO92bul
In stock:
80 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 10+ | 40+ | 100+ | 500+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,5852 | 0,3684 | 0,2961 | 0,2728 | 0,2541 |
Manufacturer:: Texas Instruments
Manufacturer part number: LM336Z-2.5/NOPB
Case style: TO92
External warehouse:
5300 pcs.
| Quantity of pcs. | 50+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2541 |
| Input voltage range: | 0 |
| Output voltage range [V]: | 2,5V |
| Tolerance [%]: | 4,00% |
| Operating temperature (range): | 0°C ~ 70°C |
| Case: | TO92 |
| Temperature coefficient: | 20ppm/°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols