MF-MSMF110/16-2 Bourns Fuse
Symbol Micros: BpS12A01.10-16 BRNS
Contractor Symbol:
Case : Rys.BpS1812 BRNS
Resettable fuse; SMD1812; current: 1.10A; voltage: 16V; operating temperature: -40÷85°C; equivalents: BpS12A01.10-16; MINISMDC110F/16-2; FSMD110-16; 1812L110/16; 0ZCG0110AF2C
Parameters
Rated current: 1,1A
Operating voltage: 16V
Case: 1812
Manufacturer: Bourns
Terminal pitch: 0
Operating temperature (range): -40°C ~ 85°C
Mounting: SMD
In stock:
3810 pcs.
Quantity of pcs. 3+ 20+ 100+ 500+ 2000+
Add to comparison tool
Packaging:
2000
Manufacturer:: Bourns Manufacturer part number: MF-MSMF110/16-2 Case style: Rys.BpS1812 BRNS
External warehouse:
164000 pcs.
Quantity of pcs. 4000+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
Packaging:
4000
Delivery within 4-7 business days.
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
External warehouse:
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
Rated current: 1,1A
Operating voltage: 16V
Case: 1812
Manufacturer: Bourns
Terminal pitch: 0