MF-R030 Bourns Fuse
Symbol Micros:
Bp300-060 BRNS
Case : Rys.MF-R-300
Resettable fuse; THT; current: 0.30A; voltage: 60V; r=5.1mm; operating temperature: -40÷85°C; equivalents: Bp300-060; RXEF030; FRX030-60F; 60R030
Parameters
| Rated current: | 0,30A |
| Operating voltage: | 60V |
| Case: | N/A |
| Manufacturer: | Bourns |
| Terminal pitch: | 5,1mm |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Mounting: | THT |
| Rated current: | 0,30A |
| Operating voltage: | 60V |
| Case: | N/A |
| Manufacturer: | Bourns |
| Terminal pitch: | 5,1mm |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Mounting: | THT |
| Kind of fuse: | Polymer |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols