MF-R800 Bourns Fuse
Symbol Micros:
BpA08.00-030 BRNS
Case : Rys.MF-R-A8
Resettable fuse; THT; current: 8A; voltage: 30V; r=10.2mm; operating temperature: -40÷85°C; equivalents: BpA08.00-030; RUEF800; FRU800-30F; 30R800; 0ZRB0800FF1A
Parameters
| Rated current: | 8,0A |
| Operating voltage: | 30V |
| Case: | N/A |
| Manufacturer: | Bourns |
| Terminal pitch: | 10,2mm |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Mounting: | THT |
Manufacturer:: Bourns
Manufacturer part number: MF-R800
Case style: Rys.MF-R-A8
External warehouse:
4924 pcs.
| Quantity of pcs. | 3000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2867 |
| Rated current: | 8,0A |
| Operating voltage: | 30V |
| Case: | N/A |
| Manufacturer: | Bourns |
| Terminal pitch: | 10,2mm |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Mounting: | THT |
| Kind of fuse: | Polymer |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols