MJE13003
Symbol Micros:
TMJE13003
Case : TO126
NPN 1,5A 400V 40W 5MHz
Parameters
| Power dissipation: | 1,4W |
| Current gain factor: | 40 |
| Case: | TO126 |
| Cutoff frequency: | 10MHz |
| Max. collector current: | 1,5A |
| Max collector-emmiter voltage: | 400V |
| Operating temperature (range): | -65°C ~ 150°C |
Manufacturer:: JIANGSU CHANGJIANG ELECTRONICS TECH
Manufacturer part number: MJE13003 RoHS
Case style: TO126
In stock:
1000 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 30+ | 200+ | 1000+ | 3000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2916 | 0,1418 | 0,0973 | 0,0863 | 0,0835 |
Manufacturer:: YFW
Manufacturer part number: YFW13003 RoHS
Case style: TO126
In stock:
436 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 500+ | 1500+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2752 | 0,1518 | 0,1001 | 0,0833 | 0,0788 |
| Power dissipation: | 1,4W |
| Current gain factor: | 40 |
| Case: | TO126 |
| Cutoff frequency: | 10MHz |
| Max. collector current: | 1,5A |
| Max collector-emmiter voltage: | 400V |
| Operating temperature (range): | -65°C ~ 150°C |
| Transistor type: | NPN |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols