MJE13007
Symbol Micros:
TMJE13007
Case : TO220
NPN 8A 400V 80W 4MHz MJE13007G, ST13007, FJP13007TU, PHE13007,127, ST13007D
Parameters
| Power dissipation: | 80W |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Current gain factor: | 30 |
| Case: | TO220 |
| Max. collector current: | 8A |
| Max collector-emmiter voltage: | 400V |
| Operating temperature (range): | -65°C ~ 150°C |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: ST13007A RoHS
Case style: TO220
Datasheet
In stock:
300 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 3+ | 10+ | 50+ | 200+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 1,3674 | 1,0450 | 0,8638 | 0,7578 | 0,7202 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: ST13007 RoHS
Case style: TO220
Datasheet
In stock:
145 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 3+ | 10+ | 50+ | 200+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 1,3674 | 1,0450 | 0,8638 | 0,7578 | 0,7202 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: ST13007
Case style: TO220
External warehouse:
1450 pcs.
| Quantity of pcs. | 200+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,7202 |
Manufacturer:: ON-Semiconductor
Manufacturer part number: MJE13007G
Case style: TO220
External warehouse:
100 pcs.
| Quantity of pcs. | 25+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,8393 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: ST13007
Case style: TO220
External warehouse:
275 pcs.
| Quantity of pcs. | 25+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,7558 |
| Power dissipation: | 80W |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Current gain factor: | 30 |
| Case: | TO220 |
| Max. collector current: | 8A |
| Max collector-emmiter voltage: | 400V |
| Operating temperature (range): | -65°C ~ 150°C |
| Transistor type: | NPN |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols