1N4448 switching diode
Symbol Micros:
DI1N4448
Case : DO35
0,15A; 75V; fast <4ns; packaging: ammo
Parameters
| Case: | DO35 |
| Manufacturer: | VISHAY |
| Forward current: | 150mA |
| Max. reverse voltage [Vrrm]: | 75V |
| Type: | Switching diode |
| Mounting: | SMD |
Manufacturer:: DIOTEC
Manufacturer part number: 1N4448
Case style: DO35
External warehouse:
100000 pcs.
| Quantity of pcs. | 20000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0058 |
| Case: | DO35 |
| Manufacturer: | VISHAY |
| Forward current: | 150mA |
| Max. reverse voltage [Vrrm]: | 75V |
| Type: | Switching diode |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols