O TFT P028B123-10-IPS-CTP
Symbol Micros: O TFT P028B123-10-IPS-CTP
Contractor Symbol:
Case : Rys.O TFT P028B123-10-IPS-CTP
TFT LCD graphic display, 240x320dots, size 2,8" Window 43,2x57,6mm, size 50x69,2x3,1mm, luminance 260, contrast 1200:1
Parameters
Size: 50x69,2x3,1mm
Window size: 43,2x57,6mm
Interface: 4W SPI
Kind of controller: ST7789V
Number of pins: 10
Resolution: 240x320
Supply voltage: 3,3V
In stock:
6 pcs.
Quantity of pcs. 1+ 4+ 8+ 20+ 40+
Add to comparison tool
Packaging:
6
In stock:
3 pcs.
Add to comparison tool
Packaging:
4
Size: 50x69,2x3,1mm
Window size: 43,2x57,6mm
Interface: 4W SPI
Kind of controller: ST7789V
Number of pins: 10
Resolution: 240x320
Supply voltage: 3,3V
Parameters: Capacitive touch panel
Operating temperature (range): -20°C ~ 70°C