O TFT P035M071-IPS
Symbol Micros: O TFT P035M071-IPS
Contractor Symbol:
Case : Rys.O TFT P035M071-IPS
TFT LCD graphic display, 320x480dots, size 3,5" Window 48,96x73,44mm, size 54,5x84,71x2,1mm, luminance 300, contrast 700:1
Parameters
Size: 54,5x84,71x2,1mm
Window size: 48,96x73,44mm
Interface: MCU 8/16 bit, 3W/4W SPI
Kind of controller: ILI9488
Number of pins: 40
Resolution: 320x480
Supply voltage: 3,3V
Manufacturer:: POLCD Manufacturer part number: P035M071-IPS RoHS Case style: Rys.O TFT P035M071-IPS
In stock:
10 pcs.
Quantity of pcs. 1+ 3+ 10+ 20+ 50+
Add to comparison tool
Packaging:
10
Size: 54,5x84,71x2,1mm
Window size: 48,96x73,44mm
Kind of controller: ILI9488
Number of pins: 40
Resolution: 320x480
Supply voltage: 3,3V
Operating temperature (range): -20°C ~ 70°C