BPW20RF
Symbol Micros:
OIO BPW20RF
Case : Rys.BPW20RF
Photodiode BPW20RF; TO-5; voltage 1.0V; Ir0=2nA; Ira=60uA 300mW; working temperature -40°C +125°C; wavelenght 920nm;
Parameters
| Mounting: | THT |
| Diameter: | 9,1mm |
| Wavelength (nm): | 920nm |
| Wavelength range: | 550nm~1040nm |
| Forward current: | 50mA |
| Viewing angle: | 100° |
| Forvard volatge [UF]: | 1V |
Manufacturer:: Vishay
Manufacturer part number: BPW20RF RoHS
Case style: Rys.BPW20RF
Datasheet
In stock:
5 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 5+ | 20+ | 100+ | 200+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 5,7913 | 4,6335 | 4,1822 | 3,9412 | 3,8869 |
Manufacturer:: Vishay
Manufacturer part number: BPW20RF
Case style: Rys.BPW20RF
External warehouse:
2800 pcs.
| Quantity of pcs. | 500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 3,8869 |
| Mounting: | THT |
| Diameter: | 9,1mm |
| Wavelength (nm): | 920nm |
| Wavelength range: | 550nm~1040nm |
| Forward current: | 50mA |
| Viewing angle: | 100° |
| Forvard volatge [UF]: | 1V |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 125°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols