TSSP4038 Sensor PCB Through Hole
Symbol Micros:
OIO TSSP4038
Case : Rys.TSSP4038_sml
38 kHz 25 m 45° 5.5 V Through Hole IR Receiver Module for Light Barrier Systems
Parameters
| Manufacturer: | VISHAY |
| Viewing angle: | 45° |
| Sensing distance: | 25m |
| Carrier frequency: | 38kHz |
| Supply current: | 700uA |
| Supply voltage range: | 2,5V~5,5V |
| Operating temperature (range): | -25°C ~ 85°C |
| Manufacturer: | VISHAY |
| Viewing angle: | 45° |
| Sensing distance: | 25m |
| Carrier frequency: | 38kHz |
| Supply current: | 700uA |
| Supply voltage range: | 2,5V~5,5V |
| Operating temperature (range): | -25°C ~ 85°C |
| Mounting: | THT |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols