VEMD2020X01
Symbol Micros:
OIO VEMD2020X01
Case : Rys.VEMD2020X01
Photodiode PIN Chip 940nm Automotive 2-Pin SMD
Parameters
| Mounting: | SMD |
| Diameter: | 2,3mm |
| Wavelength (nm): | 940nm |
| Wavelength range: | 750nm~1050nm |
| Forward current: | 50mA |
| Viewing angle: | 30° |
| Forvard volatge [UF]: | 1V |
Manufacturer:: Vishay
Manufacturer part number: VEMD2020X01
Case style: Rys.VEMD2020X01
External warehouse:
46000 pcs.
| Quantity of pcs. | 6000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1101 |
| Mounting: | SMD |
| Diameter: | 2,3mm |
| Wavelength (nm): | 940nm |
| Wavelength range: | 750nm~1050nm |
| Forward current: | 50mA |
| Viewing angle: | 30° |
| Forvard volatge [UF]: | 1V |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 100°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols