11-21SYGC/S530-E1 EVERLIGHT
Symbol Micros:
OL.11-21SYGC/S530-E1
Case : Rys.OL.11-21SYGC/S530-E1
LED SMD 1206; yellow-green; dimensions: 3x1,5x1,5mm; luminosity: 19-29mcd; diode current: 25mA Wavelenght: 573-575nm; viewing angle: 60°; operating voltage: 2-2,4V
Parameters
| Manufacturer: | EVERLIGHT |
| Diode type: | LED |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 1206 |
| LED colours: | Yellow-Green |
| Brightness: | 19mcd ~ 29mcd |
| Viewing angle: | 60° |
Manufacturer:: EVERLIGHT
Manufacturer part number: 11-21SYGC/S530-E1 RoHS
Case style: Rys.OL.11-21SYGC/S530-E1
In stock:
2000 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 500+ | 2000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1373 | 0,0650 | 0,0363 | 0,0276 | 0,0250 |
| Manufacturer: | EVERLIGHT |
| Diode type: | LED |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 1206 |
| LED colours: | Yellow-Green |
| Brightness: | 19mcd ~ 29mcd |
| Viewing angle: | 60° |
| LED diode current: | 25mA |
| Diode lens: | Wodnoprzeźroczysta |
| Power: | 60mW |
| Nominal voltage: | 2V ~ 2,4V |
| Wavelength range: | 573nm ~ 575nm |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols