12-215SURC/S530-A2 EVERLIGHT
Symbol Micros:
OL.12-215SURC/S530-A2
Case : Rys.OL.12-215SURC/S530-A2
LED SMD 1206; red; dimensions: 2,1x0,6x1mm; brightness: 16-38mcd; diode current: 25mA Wavelenght: 624-632nm; viewing angle: 130°; operating voltage: 2-2,4V
Parameters
| Manufacturer: | EVERLIGHT |
| Diode type: | LED |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 1206 |
| LED colours: | Red |
| Brightness: | 16mcd ~ 38mcd |
| Viewing angle: | 130° |
Manufacturer:: EVERLIGHT
Manufacturer part number: 12-215SURC/S530-A2 RoHS
Case style: Rys.OL.12-215SURC/S530-A2
In stock:
3000 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 500+ | 3000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1621 | 0,0770 | 0,0433 | 0,0327 | 0,0294 |
| Manufacturer: | EVERLIGHT |
| Diode type: | LED |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 1206 |
| LED colours: | Red |
| Brightness: | 16mcd ~ 38mcd |
| Viewing angle: | 130° |
| LED diode current: | 25mA |
| Diode lens: | Wodnoprzeźroczysta |
| Power: | 60mW |
| Nominal voltage: | 2V ~ 2,4V |
| Wavelength range: | 624nm~ 632nm |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols