1383SURD/S530-A3 EVERLIGHT
Symbol Micros:
OL.1383SURD/S530-A3
Case : Rys.OL.1383SURD/S530-A3
LED THT; diffused; green; luminosity: 250-500mcd; viewing angle: 40°; current voltage: 20mA Wavelenght: 624-632nm; working voltage: 1,7-2,4V
Parameters
| Manufacturer: | EVERLIGHT |
| Colour: | Red |
| Wavelength range: | 624nm ~ 632nm |
| Brightness: | 250mcd ~ 500mcd |
| Forward current: | 20mA |
| Viewing angle: | 40° |
| Forvard volatge range: | 1,7V ~ 2,4V |
Manufacturer:: EVERLIGHT
Manufacturer part number: 1383SURD/S530-A3 RoHS
Case style: Rys.OL.1383SURD/S530-A3
In stock:
500 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 500+ | 2000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1649 | 0,0781 | 0,0436 | 0,0330 | 0,0300 |
Manufacturer:: EVERLIGHT
Manufacturer part number: 1383SURD/S530-A3 RoHS
Case style: Rys.OL.333-2SURD/S530-A3
In stock:
500 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 500+ | 2000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1649 | 0,0781 | 0,0436 | 0,0330 | 0,0300 |
Manufacturer:: EVERSPIN
Manufacturer part number: 1383SURD/S530-A3
Case style: Rys.OL.1383SURD/S530-A3
External warehouse:
15600 pcs.
| Quantity of pcs. | 100+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0336 |
| Manufacturer: | EVERLIGHT |
| Colour: | Red |
| Wavelength range: | 624nm ~ 632nm |
| Brightness: | 250mcd ~ 500mcd |
| Forward current: | 20mA |
| Viewing angle: | 40° |
| Forvard volatge range: | 1,7V ~ 2,4V |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Mounting: | THT |
| Diameter: | 5mm |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols