1383UYD/S530-A3 EVERLIGHT
Symbol Micros:
OL.1383UYD/S530-A3
Case : Rys.OL.1383UYD/S530-A3
LED THT; diffused; yellow; luminosity: 400-800mcd; viewing angle: 25°; current voltage: 25mA Wavelenght: 589-591nm; working voltage: 1,7-2,4V
Parameters
| Manufacturer: | EVERLIGHT |
| Colour: | Yellow |
| Wavelength range: | 589nm ~ 591nm |
| Brightness: | 400mcd ~ 800mcd |
| Forward current: | 25mA |
| Viewing angle: | 25° |
| Forvard volatge range: | 1,7V ~ 2,4V |
Manufacturer:: EVERLIGHT
Manufacturer part number: 1383UYD/S530-A3 RoHS
Case style: Rys.OL.1383UYD/S530-A3
In stock:
5000 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 500+ | 2500+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1764 | 0,0837 | 0,0469 | 0,0356 | 0,0321 |
Manufacturer:: EVERSPIN
Manufacturer part number: 1383UYD/S530-A3
Case style: Rys.OL.1383UYD/S530-A3
External warehouse:
3900 pcs.
| Quantity of pcs. | 100+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0336 |
Manufacturer:: EVERLIGHT
Manufacturer part number: 1383UYD/S530-A3
Case style: Rys.OL.1383UYD/S530-A3
External warehouse:
14500 pcs.
| Quantity of pcs. | 11500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0321 |
| Manufacturer: | EVERLIGHT |
| Colour: | Yellow |
| Wavelength range: | 589nm ~ 591nm |
| Brightness: | 400mcd ~ 800mcd |
| Forward current: | 25mA |
| Viewing angle: | 25° |
| Forvard volatge range: | 1,7V ~ 2,4V |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Mounting: | THT |
| Diameter: | 5mm |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols